Tirhandilciler ustaları için yarışacak…

Tırhandil Cup Oktay Tüfek Trofesi, ocak ayında başlıyor.

Yeni karşılayacağımız 2023 yılında, 7. yaşına girecek yarışlarda yelkenciler, ustaları için yarışacak. Trofenin adı, geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz yelkenci, kaptan, çekek yeri sahibi Oktay Tüfek’e adandı ve her ayak tirhandil ustalarımızın adına yapılacak.

Toplam 6 ayakta tamamlanacak trofeye 15’i aşkın tirhandil ve yaklaşık 70 yelkencinin katılması bekleniyor.

Tırhandil Cup, Bodrum’un simgelerinden tirhandilleri ülkemizde ve uluslararası sularda tanıtmak, yaşatmanın yanı sıra Bodrum’da yelken sporuna yeni bir kulvar kazandırmayı da amaçlamaktadır.

2016 yılında, Tırhandil Cup, Kış Trofesi adı altında TYF, Türkiye Yelken Federasyonu Faaliyet Programı’na giren Tırhandil Cup, Era Yelken Kulübü tarafından organize edilmektedir.

Bodrum Kaymakamlığı himayesinde yapılacak Tırhandil Cup Oktay Tüfek Trofesi’ni Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası, Deniz Ticaret Odası, Denizciler Derneği, Bodrum Marine Group, Başar Petrol, Ağanlar ve Bodrum Deniz Müzesi Yayınları destekliyor.

Değerli Denizciler!

Bu yıl beşincisi düzenlenecek olan, yerel değerlerimizi tanıtmak amacıyla Tırhandil’e özgü ne varsa gerçekleştireceğimiz geleneksel ‘’Tırhandil Cup” tarihlerini duyurmaktan onur duyuyoruz.

8 – 8 Ocak 2022‘de başlayarak 6 etaptan oluşacak olan Tırhandil Cup 2022 Kış Trofesi’yle ilgili tüm detaylara tirhandilcup.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Tüm destekçilerimize teşekkür eder, katılımcı denizcilere başarılar dileriz!

Tırhandil Cup Organizasyon Komitesi.

Değerli Denizciler!

Yaşadığımız Pandemi günleri dolayısıyla, geçtiğimiz yıl tamamlayamamış ve bu yıl da maalesef yapamamıştık. Hem özlem gidermek hem de yakın zamanda kaybettiğimiz dostumuz, yetenekli tirhandil ustamız “Kıvırcık” Mustafa anısına 3 ve 4 Temmuz tarihlerinde bir yarış düzenliyoruz.

BODTO’nun destekleri ile yapacağımız bu yarış için BODTO’ya teşekkür eder, katılımcı denizcilere başarılar dileriz!

Tırhandil Cup Organizasyon Komitesi.